Lajme

Prej sot “ngrin” çmimi i bukës në Maqedoni, nuk guxon të shitet më shtrenjtë se 33 denarë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2023, 10:02

Çmimi i bukës së bardhë dhe gjysmë të bardhë nga sot do të ngrihet, ndërsa pas miratimit të këtij vendimi, makismum do të shitet për 33 denarë, ndërkaq ditëve në vazhdim do të bëhen analiza shtesë për ngrirje të mundshme të çmimeve edhe të produkteve të tjera bazë.

“Të martën çmimi do të ngrijë dhe nuk do të jetë mbi 33 denarë si për bukën e bardhë ashtu edhe për bukën gjysmë të bardhë.

Ky është vetëm hapi i parë i produkteve të listuara në vendimin e Qeverisë. Do të pasojnë vendime të reja për ngrirjen e çmimeve.

 

Çmimet nuk do të rriten pas përfundimit të masës, përveç nëse rriten çmimet e lëndëve të para, e më pas mund të ketë rritje të theksuar të çmimeve”, tha të shtunën ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
taravari-arbennn-696x438
Ministri Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova

DIASPORA