Lajme

E shkatërojnë çeshmën te parku i Xhamisë Pashës, Bislimi: Paturpësi

March 17, 2023, 08:03

Persona të papërgjegjshëm kanë dëmtuar çeshmën te parku u Xhamisë Pashës dhe të njëjtën e kanë hudhur në lumin Shkumbin.

Samet Bislimi nga Komuna e Tetovës këtë akt vandal e ka quajtur paturpësi duke thënë se çeshmja do rregullohet por turpi vandalëve do të ngelet.

“Në kohën kur ne po sfidohemi me shumëçka dhe po përballemi me përplot vështitësi në përkujdesje të qytetit tonë, gjelbërimit dhe për një Tetovë më të pastër me hapësira të gjelbërta, parqe dhe kënde për fëmijë, qytetarë të pandërgjegjshëm me dëshirë që të mos e shohë Tetovën mirë ka vjedhur çeshmën në Parkun tek Xhamia e Larme, ndërsa shportën e mbeturinave e ka hudhur në lumin Shkumbin duke e ndotur atë. Paturpësi e madhe! Mizori!

Çeshma do të vëndohet përsëri. Tetova do të ketë gjelbërim. Do t’ia dalim që Tetova mos të ketë hedhurina. Do t’ia dalim që Tetovës t’ia kthejmë dinjitetin. Tetovën do ta zhvillojmë, deshët apo nuk deshët Ju dashakeqësit!” ka deklaruar Bislimi.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës
izetmexhitilajm-696x473
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit!

DIASPORA