Vuçiq me këpucë 1800 euro dhe xhaketë 6000 euro!

Vuçiq me këpucë 1800 euro dhe xhaketë 6000 euro!

Autori

Autori

Portali Tetova

January 26, 2023, 09:01

Këpucët 1800 euro, xhaketat 700000 dinarë (5,963 euro), tuta mbi 170 euro… Edhe pse ndoshta keni menduar se kështu nisin bloget e disa influencuesve për atë që kanë blerë në një qendër tregtare, e keni gabim.

Kjo është vetëm një listë e vogël e asaj që qytetarët dhe disa opozitarë serbë pretendojnë se ka veshur presidenti i tyre, Aleksandar Vuçiç. Presidenti “modest”, i cili fikte frigoriferin për të kursyer para, kështu që ngrohet me shishe të Coca-Cola Zero të mbushur me ujë, nuk mund të na tregojë sekretin se si mund t’i blejë të gjitha këto me një rrogë rreth 1400 euro.

Kështu shkruan media e pavarur serb, Nova.

“Këpucët e presidentit, të cilat sipas disa pretendimeve kushtojnë rreth 1800 euro, janë vetëm maja e ajsbergut të dollapit të Vuçiqit, i cili duket se ka gjithçka – këpucë të shtrenjta, xhaketa, xhup, tuta dhe ndoshta gjendet përgjigja e pyetjes si ta blesh me një pagë kaq modeste?”

 

Presidenti i Serbisë, sipas pretendimeve të tij, njihet si adhurues i modës, ndaj nuk është e rrallë ta shohësh me pulovra prej disa qindra eurosh, xhaketa dhe këpucë të shtrenjta. Të hënën, në konferencën për media, ku temë ishte marrëveshja me Kosovën dhe presioni ndaj Serbisë, Vuçiç u shfaq me këpucë që përdoruesit e rrjeteve sociale i gjetën menjëherë në një dyqan online dhe çmimi është një gjë e vogël, vetëm 1860 euro.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA