IMG-20231010-WA0024
Kompania anonime nga Qipro ka një ofertë për marrjen e plotë të "Euronickel Industri"
Gjermania
Gjermania: Shumica kundërshton javën e punës 4-ditore me pagesë të plotë
Gjykata_Tetove
Shtyhet për më 10 maj seanca gjyqësore për rastin me spitalin modular të Tetovës
Bekteshi-maksi
Bekteshi e quan Maksin e Kumanovës politikan të së kaluarës, pasi që Korridorin 8 lidhi me Iliridën
Ronaldo-Arabia-Messi
Nisin procedurat, Cristiano Ronaldo mund të deportohet nga Arabia Saudite-ja arsyeja
Gjeografia_libri
Lënda e gjeografisë do të mësohet në dy lëndë në Maqedoni
Kovacevski-koridori8
Kovaçevski: Gjithë ata që ishin kundër NATO-s, sot janë kundër Korridorit 8
Blerim-Osmani
Blerim Osmani emërohet drejtor organizativ në Spitalin klinik të Tetovës
Punetor-Gjermani-ndertim
Gjermania kërkon punëtorë/ Edhe të pakualifikuar dhe që nuk dinë gjermanisht
ndertimtari
Gjorgiev: Pritet të vazhdojnë të bien çmimet e materialeve ndërtimore
Katica-Bibliotek
Katica Janeva punon në bibliotekën e burgut Idrizovë

Trend

IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA